reSITE 2017: In/visible City


Jaký byl reSITE 2017, který se konal 22.-23. června? Těšíte se na videa z konference? Zapište se a žádné vám neproklouzne.

Prosím vyplňte správnou emailovou adresu

CO JE reSITE?


reSITE je nezisková organizace, jež podporuje vzájemné pochopení a synergii mezi urbanismem, politikou, kulturou a ekonomikou ve světě stále rostoucích měst. reSITE je katalyzátorem společenské angažovanosti a inovativního vedení. reSITE je mezinárodní platforma, která přináší nápady a sdílí řešení, jak vytvářet odolná a konkurenceschopná města příjemná k životu.

reSITE sídlí v Praze a zasazuje se o inovativní proměny ve střední a východní Evropě. Je první organizací v České republice, jež se zabývá spoluprací, sociálními inovacemi a dialogem mezi veřejností a odborníky v oboru designu, financí a developmentu, městskými samosprávami a obhájci komunit. reSITE podněcuje udržitelný urbanismus s cílem vytvořit lepší města pro příští generaci. Veřejný prostor nám leží na srdci.

reSITE vysouvá do popředí, jak lze prostřednictvím spolupráce a promyšleného designu zlepšit život ve městech. Zajišťujeme poradenství pro lídry ve veřejném, komerčním a občanském sektoru. Pořádáme konference, festivaly, workshopy, architektonické soutěže, hry, filmové projekce, projížďky na kolech, diskuze, výstavy a intervence ve veřejném prostoru.

KDO CHODÍ NA reSITE

Saskia Sassen

Columbia University

Edward Glaeser

Harvard university

Miri Barbero Elkayam

Mesila - Aid and Information Center for Migrant Workers and Refugees

Enrique Penalosa

Bývalý primátor Bogota

Andrew Tuck

Editor Monocle Lundun

Michael Kimmelman

New York Times

Mimi Hoang

nArchitects

Reiner de Graaf

Společník Office for Metropolitan Architecture (OMA) Rotterdam

Katerina Zychova

Partner Verdi Capital Management London

Janette Sadik-Khan

Komisařka pro dopravu City of York Department of Transportation New Yorku

Henry Foy

The Financial Times

Alfredo Brillembourg

Zakládající partner U-TT Curych

Benedetta Tagliabue

EMBT

Mark Johnson

Prezident CIVITAS Denver

Vera Jourova

Evropská komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví European Commission Brussels

Jon Gnarr

Bývalý primátor City of Reykjavik Reykjavik

„Konference je skvěle zorganizovaná, odvedli jste úžasnou práci… Srdečné pozdravy a tisíceré díky za báječný pobyt v Praze a program.“
Janette Sadik-Khan, bývalá komisařka pro dopravu, New York
„Máte můj nejlubší obdiv za vaše úsilí. Za vše mé vřelé díky.“
Craig Dykers, spoluzakladatel a vedoucí, Snohetta, New York & Oslo
„Velké díky! Užil jsem si to a vy jste odvedli zatraceně dobrou práci. Povedla se vám strhující akce a na profesionální úrovni!“

#SharedCities

Shared Cities: Creative Momentum si klade za cíl zlepšit kvalitu života v evropských městech. Zkoumáme různé pohledy na sdílení a tvrobu měst a přitom objevujeme nové možnosti, jak v nich žít. Společně.

Na Na podzim 2016 odstartoval pod kurátorským vedením reSITE ambiciózní kulturní projekt Shared Cities: Creative Momentum (Sdílená města: tvůrčí impulz), jenž sdružuje jedenáct partnerů ze sedmi významných měst střední Evropy: Berlína, Bělehradu, Bratislavy, Budapešti, Katovic, Prahy a Varšavy. Jeho cílem je přinést inovativní vize a odvážná řešení pro lepší budoucnost středoevropských měst a jejich plánování.

„Naší ambicí je vytvořit a udržovat tvůrčí diskurz na pomezí architektury, umění, urbanismu a ekonomiky sdílení, a tím prospět obyvatelům měst. Ukázat jim, že jejich participace a spolupráce je pro vytvoření hodnotného městského prostředí příjemného pro život zásadní.
Martin Barry, šéf reSITE
Shared Cities: Creative Momentum Co-founded by the Creative Europe Programme of the European Union

Infrastructure, a very hot topic in the US and an urbanism challenge we will bring to light at Prague reSITE 2017: In/visible City. WIRED https://www.wired.com/2017/01/not-screw-spending-1-trillion-us-infrastructure/ read more
reSITEfestival