Zvýhodněné vstupné Smart Bird Registrujte se na reSITE 2017

Zajímá mě reSITE 2017: In/visible City


Co se chystá na reSITE 2017: In/visible City, který proběhne 22.-23. června 2017, a co dalšího pro Vás připravujeme v rámci Shared Cities? Zůstaňte ve spojení!

Prosím vyplňte správnou emailovou adresu

CO JE reSITE?


reSITE je mezinárodní platforma pro sdílení nápadů jak vytvořit odolná a konkurenceschopná města příjemná k životu.

reSITE je nezisková organizace, jež podporuje vzájemné pochopení a synergii mezi urbanismem, politikou, kulturou a ekonomikou ve světě stále rostoucích měst. reSITE je katalyzátorem společenské angažovanosti a inovativního vedení. reSITE je mezinárodní platforma, která přináší nápady a sdílí řešení, jak vytvářet odolná a konkurenceschopná města příjemná k životu.

reSITE sídlí v Praze a zasazuje se o inovativní proměny ve střední a východní Evropě. Je první organizací v České republice, jež se zabývá spoluprací, sociálními inovacemi a dialogem mezi veřejností a odborníky v oboru designu, financí a developmentu, městskými samosprávami a obhájci komunit. reSITE podněcuje udržitelný urbanismus s cílem vytvořit lepší města pro příští generaci. Veřejný prostor nám leží na srdci.

reSITE vysouvá do popředí, jak lze prostřednictvím spolupráce a promyšleného designu zlepšit život ve městech. Zajišťujeme poradenství pro lídry ve veřejném, komerčním a občanském sektoru. Pořádáme konference, festivaly, workshopy, architektonické soutěže, hry, filmové projekce, projížďky na kolech, diskuze, výstavy a intervence ve veřejném prostoru.

Ve dnech 16. a 17. června 2016 Prahu navštívily světové špičky z oborů architektury, urbanismu, městského plánování a krajinotvorby. Na konferenci reSITE 2016: Města a migrace vystoupilo 49 expertů z 20 zemí. Vizionáři, odborníci, primátoři významných metropolí anebo zástupci mimořádných občanských iniciativ nabízeli v Pražském Foru Karlín inovativní řešení a cesty, jak se mohou města Evropy a Západu úspěšně a bezbolestně vyrovnat s přílivem nových obyvatel. Odbornou konferenci doprovodil program pro nejširší veřejnost v pražském veřejném prostoru.

Na reSITE se registrovaly stovky účastníků z řady zemí i zástupci zahraničních a globálních médií. reSITE potvrdil své postavení mezinárodní architektonické a urbanistické události evropského významu. Městští politici, developeři, architekti, investoři, novináři, občanský sektor a studenti – ti všichni si do Prahy přijeli pro inspiraci, networking a navázání nových partnerství a spolupráce.

#SharedCities

Na podzim 2016 startuje pod kurátorským vedením reSITE ambiciózní kulturní projekt Shared Cities: Creative Momentum (Sdílená města: tvůrčí impulz), jenž sdružuje jedenáct partnerů ze sedmi významných měst střední Evropy: Berlína, Bělehradu, Bratislavy, Budapešti, Katovic, Prahy a Varšavy. Jeho cílem je přinést inovativní vize a odvážná řešení pro lepší budoucnost středoevropských měst a jejich plánování.

Během čtyř let se odehraje na 150 kulturních, architektonických a uměleckých akcí. Proběhnou tvůrčí rezidence, hacking městského mobiliáře, vzniknou hodnotné publikace, film a mnoho dalšího. Projekt svede dohromady jednotlivce i komunity a vytvoří sdílené městské prostory. Projekt, finančně podpořený unijním programem Kreativní Evropa, vede Goethe-Institut, Česká centra a reSITE.

„Naší ambicí je vytvořit a udržovat tvůrčí diskurz na pomezí architektury, umění, urbanismu a ekonomiky sdílení, a tím prospět obyvatelům měst. Ukázat jim, že jejich participace a spolupráce je pro vytvoření hodnotného městského prostředí příjemného pro život zásadní.
Martin Barry, šéf reSITE
Co-founded by the Creative Europe Programme of the European Union

KDO CHODÍ NA reSITE

Pavel Kysilka

Člen dozorčích rad Czech Export Bank & Czech Moravian Guarantee and Development Bank Praha

Alfredo Brillembourg

Zakládající partner U-TT Curych

Jon Gnarr

Bývalý primátor City of Reykjavik Reykjavik

Enrique Penalosa

Bývalý primátor Bogota

Reiner de Graaf

Společník Office for Metropolitan Architecture (OMA) Rotterdam

Janette Sadik-Khan

Komisařka pro dopravu City of York Department of Transportation New Yorku

Tamar Newberger

Počítačová expertka a choť velvystavce USA v ČR Praha

Vera Jourova

Evropská komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví European Commission Brussels

Serge Borenstein

Spoluzakladatel Karlin Group Praha

Omar Koleilat

CEO Crestyl Praha

Adriana Krnacova

Primátorka hlavního města Prahy City of Prague Praha

Jakub Cigler

Zakladatel Cigler Architects Praha

Katerina Zychova

Partner Verdi Capital Management Praha

Lenka Burgerova

Radní, architektka Prague 7 Praha

Anna Jezkova

Partner Atkins Langford Development Praha

Petr Palicka

Ředitel pro rozvoj Penta Investments Praha

Jan Machacek

Novinář Lidovky Praha

Marek Svehla

Editor, novinář Respekt Praha

David Chisholm

Architekt CMC Architects Praha

Marek Dospiva

Partner Penta Investments Praha

„Konference je skvěle zorganizovaná, odvedli jste úžasnou práci… Srdečné pozdravy a tisíceré díky za báječný pobyt v Praze a program.“
Janette Sadik-Khan, bývalá komisařka pro dopravu, New York
„Máte můj nejlubší obdiv za vaše úsilí. Za vše mé vřelé díky.“
Craig Dykers, spoluzakladatel a vedoucí, Snohetta, New York & Oslo
„Velké díky! Užil jsem si to a vy jste odvedli zatraceně dobrou práci. Povedla se vám strhující akce a na profesionální úrovni!“

Can't wait for the new documentary series 'Abstract: The Art of Design' that will feature Bjarke Ingels (BIG) alongside visionary interior & graphic designers, illustrators, car and set designers. To be launched on Feb 10 on Netflix. Produced by Scott Dadich, editor in chief of WIRED. https://www.wired.com/2017/01/editors-letter-february-2017 read more
reSITEfestival