CO JE reSITE?


reSITE je mezinárodní platforma pro sdílení nápadů jak vytvořit odolná a konkurenceschopná města příjemná k životu.

reSITE je nezisková organizace, jež podporuje vzájemné pochopení a synergii mezi urbanismem, politikou, kulturou a ekonomikou ve světě stále rostoucích měst. reSITE je katalyzátorem společenské angažovanosti a inovativního vedení. reSITE je mezinárodní platforma, která přináší nápady a sdílí řešení, jak vytvářet odolná a konkurenceschopná města příjemná k životu.

reSITE sídlí v Praze a zasazuje se o inovativní proměny ve střední a východní Evropě. Je první organizací v České republice, jež se zabývá spoluprací, sociálními inovacemi a dialogem mezi veřejností a odborníky v oboru designu, financí a developmentu, městskými samosprávami a obhájci komunit. reSITE podněcuje udržitelný urbanismus s cílem vytvořit lepší města pro příští generaci. Veřejný prostor nám leží na srdci.

reSITE vysouvá do popředí, jak lze prostřednictvím spolupráce a promyšleného designu zlepšit život ve městech. Zajišťujeme poradenství pro lídry ve veřejném, komerčním a občanském sektoru. Pořádáme konference, festivaly, workshopy, architektonické soutěže, hry, filmové projekce, projížďky na kolech, diskuze, výstavy a intervence ve veřejném prostoru.

Ve dnech 16. a 17. června 2016 bude Praha již popáté místem s nejvyšší koncentrací světových špiček z oborů architektury, urbanismu, městského plánování a krajinotvorby. Na konferenci reSITE 2016: Města a migrace vystoupí na 40 expertů z 20 zemí. Vizionáři, odborníci, primátoři významných metropolí anebo zástupci mimořádných občanských iniciativ budou v Pražském Foru Karlín nabízet inovativní řešení a cesty, jak se mohou města Evropy a Západu úspěšně a bezbolestně vyrovnat s přílivem nových obyvatel. Odbornou konferenci doprovodí program pro nejširší veřejnost v pražském veřejném prostoru.

Již se registrovaly stovky účastníků z mnoha zemí. Pozvěte své partnery a klienty, reSITE je mezinárodní architektonická a urbanistická událost evropského významu, na níž nesmíte chybět. Městští politici, developeři, architekti, investoři, novináři, občanský sektor a studenti – ti všichni si do Prahy přijedou pro inspiraci, networking a navázání nových partnerství a spolupráce.

Registrujte se nyní na nové a uživatelsky snadné registrační stránce.

Program a mluvčí na reSITE 2016 »

KDO CHODÍ NA reSITE

Pavel Kysilka

Člen dozorčích rad Czech Export Bank & Czech Moravian Guarantee and Development Bank Praha

Alfredo Brillembourg

Zakládající partner U-TT Curych

Jon Gnarr

Bývalý primátor City of Reykjavik Reykjavik

Enrique Penalosa

Bývalý primátor Bogota

Reiner de Graaf

Společník Office for Metropolitan Architecture (OMA) Rotterdam

Janette Sadik-Khan

Komisařka pro dopravu City of York Department of Transportation New Yorku

Vera Jourova

Evropská komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví European Commission Brussels

Marek Svehla

Editor, novinář Respekt Praha

Ondřej Kobza

Kavárník Cafe Nuestdat, Café V lese Praha

„Konference je skvěle zorganizovaná, odvedli jste úžasnou práci… Srdečné pozdravy a tisíceré díky za báječný pobyt v Praze a program.“
Janette Sadik-Khan, bývalá komisařka pro dopravu, New York
„Máte můj nejlubší obdiv za vaše úsilí. Za vše mé vřelé díky.“
Craig Dykers, spoluzakladatel a vedoucí, Snohetta, New York & Oslo
„Velké díky! Užil jsem si to a vy jste odvedli zatraceně dobrou práci. Povedla se vám strhující akce a na profesionální úrovni!“

reSITE is transfixed in Tokyo this week. read more
reSITEfestival