Zajímá mě reSITE 2017: In/visible City


Co se chystá na reSITE 2017: In/visible City, který proběhne 22.-23. června 2017, a co dalšího pro Vás připravujeme v rámci Shared Cities? Zůstaňte ve spojení!

Prosím vyplňte správnou emailovou adresu

CO JE reSITE?


reSITE je nezisková organizace, jež podporuje vzájemné pochopení a synergii mezi urbanismem, politikou, kulturou a ekonomikou ve světě stále rostoucích měst. reSITE je katalyzátorem společenské angažovanosti a inovativního vedení. reSITE je mezinárodní platforma, která přináší nápady a sdílí řešení, jak vytvářet odolná a konkurenceschopná města příjemná k životu.

reSITE sídlí v Praze a zasazuje se o inovativní proměny ve střední a východní Evropě. Je první organizací v České republice, jež se zabývá spoluprací, sociálními inovacemi a dialogem mezi veřejností a odborníky v oboru designu, financí a developmentu, městskými samosprávami a obhájci komunit. reSITE podněcuje udržitelný urbanismus s cílem vytvořit lepší města pro příští generaci. Veřejný prostor nám leží na srdci.

reSITE vysouvá do popředí, jak lze prostřednictvím spolupráce a promyšleného designu zlepšit život ve městech. Zajišťujeme poradenství pro lídry ve veřejném, komerčním a občanském sektoru. Pořádáme konference, festivaly, workshopy, architektonické soutěže, hry, filmové projekce, projížďky na kolech, diskuze, výstavy a intervence ve veřejném prostoru.

Ve dnech 16. a 17. června 2016 Prahu navštívily světové špičky z oborů architektury, urbanismu, městského plánování a krajinotvorby. Na konferenci reSITE 2016: Města a migrace vystoupilo 49 expertů z 20 zemí. Vizionáři, odborníci, primátoři významných metropolí anebo zástupci mimořádných občanských iniciativ nabízeli v Pražském Foru Karlín inovativní řešení a cesty, jak se mohou města Evropy a Západu úspěšně a bezbolestně vyrovnat s přílivem nových obyvatel. Odbornou konferenci doprovodil program pro nejširší veřejnost v pražském veřejném prostoru.

KDO CHODÍ NA reSITE

Saskia Sassen

Columbia University

Petra Kolinska

Náměstkyně primátorky hl. m. Prahy City of Prague Praha

Janette Sadik-Khan

Komisařka pro dopravu City of York Department of Transportation New Yorku

Anna Jezkova

Partner Atkins Langford Development Praha

Mark Johnson

Prezident CIVITAS Denver

Ilana Fowler

CIVITAS Denver

Margarida Martins

Mayor City of Lisbon - Intendente Lisbon

Marek Dospiva

Partner Penta Investments Praha

Matthew Clarke

The Trust for Public Land New York

Petr Hlavacek

Board Member Prague Institut for Planning and Development Praha

Niko Vujevic

Abu Dhabi Urban Planning Council Abú Zabí

Marcela Steinbachova

KRUH Praha

Reiner de Graaf

Společník Office for Metropolitan Architecture (OMA) Rotterdam

Serge Borenstein

Spoluzakladatel Karlin Group Praha

Michal Sedláček

City of Brno Brno

Lucia Štasselová

City of Bratislava Bratislava

„Konference je skvěle zorganizovaná, odvedli jste úžasnou práci… Srdečné pozdravy a tisíceré díky za báječný pobyt v Praze a program.“
Janette Sadik-Khan, bývalá komisařka pro dopravu, New York
„Máte můj nejlubší obdiv za vaše úsilí. Za vše mé vřelé díky.“
Craig Dykers, spoluzakladatel a vedoucí, Snohetta, New York & Oslo
„Velké díky! Užil jsem si to a vy jste odvedli zatraceně dobrou práci. Povedla se vám strhující akce a na profesionální úrovni!“

#SharedCities

Shared Cities: Creative Momentum si klade za cíl zlepšit kvalitu života v evropských městech. Zkoumáme různé pohledy na sdílení a tvrobu měst a přitom objevujeme nové možnosti, jak v nich žít. Společně.

Na Na podzim 2016 odstartoval pod kurátorským vedením reSITE ambiciózní kulturní projekt Shared Cities: Creative Momentum (Sdílená města: tvůrčí impulz), jenž sdružuje jedenáct partnerů ze sedmi významných měst střední Evropy: Berlína, Bělehradu, Bratislavy, Budapešti, Katovic, Prahy a Varšavy. Jeho cílem je přinést inovativní vize a odvážná řešení pro lepší budoucnost středoevropských měst a jejich plánování.

„Naší ambicí je vytvořit a udržovat tvůrčí diskurz na pomezí architektury, umění, urbanismu a ekonomiky sdílení, a tím prospět obyvatelům měst. Ukázat jim, že jejich participace a spolupráce je pro vytvoření hodnotného městského prostředí příjemného pro život zásadní.
Martin Barry, šéf reSITE
Shared Cities: Creative Momentum Co-founded by the Creative Europe Programme of the European Union

Infrastructure, a very hot topic in the US and an urbanism challenge we will bring to light at Prague reSITE 2017: In/visible City. WIRED https://www.wired.com/2017/01/not-screw-spending-1-trillion-us-infrastructure/ read more
reSITEfestival