O nás

Posláním reSITE je
propojovat významné aktéry
z nejrůznějších oborů,
podporovat jejich vzájemnou spolupráci
a budovat odolná a konkurenceschopná
města příjemnější pro život
příští generace.


Hájíme veřejný prostor a prosazujeme jeho rozvoj.
Zasazujeme se o kvalitní architekturu pro veřejnost,
fuknční využití nábřeží pro odpočinek i další funkce
a udržitelnou městskou mobilitu.
Města nám leží na srdci.

O NÁS

reSITE se zabývá průsečíky mezi designem, veřejnou politikou, kulturou a ekonomikou ve světě, kde stále větší podíl obyvatel žije ve městech. Jsme především designéři. Ale uvědomujeme si, že k vybudování měst, jež se dokáží přizpůsobit potřebám obyvatel, je potřeba využít znalosti z nejrůznějších oborů. A hledat řešení, která vytváří a přinášejí pozitivní ekonomický i sociální dopad a budou příznivá pro životní prostředí.

Nezisková organizace reSITE byla založena společně Milotou Sidorovou, Reginou Loukotovou a Martinem Barrym v listopadu 2011.

Od svého vzniku v roce 2011 se reSITE stal

 • názorovým lídrem v oblasti městských řešení pro udržitelná města,
 • iniciátorem změn v městském plánování ve střední a východní Evropě
 • organizací číslo jedna ve střední a východní Evropě, která propojuje politiky, investory, architekty, urbanisty a veřejnost,
 • organizátorem přední evropské konference o urbanismu, architektuře a inovacích

Dosud jsme zorganizovali více jak 60 akcí z oblasti urbanismu, architektury a inovací. Expandujeme v rámci celé Evropy i světově.

NAŠE HODNOTY

 • Města dvacátého prvního století potřebují na prvním místě rozvíjet takové místní hospodářství, politiku a přístupy, které podporují rozkvět městského života a odolnost měst.
 • Inovativní městské plánování musí zapojit poznatky vědy, politické strategie, ekonomické principy a kulturu a vše dohromady zohlednit při projektování.
 • Mladá generace chce žít a pracovat v městech, která mají vysoce kvalitní architekturu, veřejný prostor a alternativní možnosti dopravy. Tyto rysy navíc zvyšují hodnotu nemovitostí a celkovou konkurenceschopnost měst.
 • Je nezbytné vytvářet otevřený prostor umožňující produktivní dialog mezi veřejností, komerční sférou a občanskou společností.

NAŠE BUDOUCNOST

 • Poradenství reSITE – nejnovější mezinárodní trendy, kreativní branding, udržitelné plánování, investiční strategie, ekonomické dopady rozvoje: pro veřejnou správu, komerční a občanský sektor
 • Konference a festival reSITE – pokračovat v pořádání úspěšné akce mezinárodního formátu, novátorských workshopů, promítání filmů a akcí, do nichž se zapojuje veřejnost, a to v Evropě, Asii, na Blízkém východě a v Severní Americe.
 • Mediální platfoma pro spolupráci reSITE – využití digitálních médií a webu ve prospěch spolupráce při vytváření městských projektů.

S KÝM SPOLUPRACUJEME

Na konferenci reSITE dosud do Prahy zavítalo přes 300 osobností globálního významu, mezi nimi profesorka Saskia Sassen, inženýr a filozof Cecil Balmond, bývalý primátor Reykjavíku Jon Gnarr, šéf newyorské plánovací komice Carl Weisbrod, bývalý primátor Bogoty Enrique Peñalosa, šéfka dopravního plánování města New Yorku Janette Sadik-Khan, šéf městského plánování města New Yorku a krajinný architekt Alexandros Washburn a architekt James Corner, oba spojení s projektem newyorské High Line, architekt parku Superkilen Martin Rein-Cano, Craig Dykers z norského studia Snohetta, urbanista a kritik architektury Michael Sorkin, urbanista Reinier de Graaf ze špičkového studia OMA, Michael Kimmelman, kritik architektury a urbanismu z The New York Times, profesor a městský ekonom Edward Glaeser z Harvardovy univerzity, architekt a urbanista Adriaan Geuze ze studia West 8 Adrian Benepe, bývalý komisař pro parky města New York , Greg Lindsay ze Světového ekonomického fóra, Mark Johnson, zakladatel a prezident CIVITAS urban design; Barbara Wilks, zakladatelka W Architecture - studia, které získalo ocenění za realizaci parku na St. Patrick’s Island v Calgary; Benedetta Tagliabue, šéfka společnosti EMBT, která stojí za projektem La Boqueria Market v Barceloně, nebo Greg Lindsay ze Světového ekonomického fóra. Ti všichni dělají z reSITE jeden z nejinovativnějších, nejangažovanějších a nejrozsáhlejších festivalů o navrhování měst, městském rozvoji, veřejném prostoru a architektuře v Evropě.

10 cílů:
 •  Propojit designéry, architekty, neziskové organizace, městské zastupitele a orgány samosprávy, developery / investory

 •  Zvýšit povědomí o mezinárodních standardech městského designu a urbanismu

 •  Podporovat spolupráci mezi různými obory městského plánování

 •  Pojmenovat překážky správného městského plánovaní v České republice a městech střední a východní Evropy

 •  Pokračovat v obhajobě institucionálních změn v českém plánovacím procesu a územním rozvoji

 •  Zviditelnit vizionářskou schopnost vedení, které podporuje kreativní, ekonomicky životaschopná řešení

 •  Být katalyzátorem iniciativ veřejného i soukromého sektoru

 •  Zapojit veřejnost do dění ve městě, zvýšit její vnímavost k městskému prostředí

 •  Pořádat mezinárodní urbanistické soutěže, podporující profesně různorodé týmy, aby rozvířily diskusi o status quo veřejného prostoru

 •  Přispět k tomu, aby tvář města a možnosti žívota v něm byly atraktivnější a "cool"