Ekim Tan

reSITE Small Talks s Ekim Tan
Městské plánování metodou hry: Play the City

Narodila se v Istanbulu, a než se přestěhovala do Nizozemska, pracovala a studovala ve Spojených státech, Sýrii a Egyptě. Studovala architekturu a svůj rostoucí zájem a nadšení o města a hry ji vedl k získání doktorského titulu na Technické univerzitě v Delftu s názvem „Hraní jako metoda pro městský design".
V roce 2008 založila Play the City, poradenskou firmu se sídlem v Amsterdamu a Istanbulu, která pomáhá vládám a dalším účastníkům na trhu účinně spolupracovat se zúčastněnými stranami. Metoda City Gaming, již vytvořila během svého doktorského výzkumu na Technické univerzitě v Delftu, byla aplikována v projektech po celém světě, mimo jiné v Istanbulu, Amsterdamu, Tiraně, Kapském městě a Bruselu.
Díky své roli v Play the City má skvělý přehled o nejnovějším vývoji ve společnostech a v technologiích po celém světě. Přednáší na Technické univerzitě v Delftu, v Aleppu na Univerzitě pro vědy a umění, na Akademii architektury v Rotterdamu i Amsterdamu, na Obchodní škole v Kodani a na Technické univerzitě na Blízkém východě.