Jean-Louis Missika

Vydrží trend sdílení? Co Paříž a Airbnb? Jak radnice zapojila občany do znovuobjevobvání města? Jean-Luis Missika, náměstek primátorky Paříže, v diskusi s Lindou Bartošovou, reportérkou a vycházející hvězdou České televize.

Jako místostarosta Paříže je zodpovědný za městské plánování, architekturu, ekonomický rozvoj a atraktivitu města. Jeho speciální přednáška představí jeden z největších a nejambicióznějších urbanistických projektů světa Réinventer Paris, plně postavený na participaci, který během jediné výzvy našel nové využití a investory pro 23 lokalit pařížské metropole.

V minulosti působil jako poradce prezidenta francouzské veřejnoprávní televizní organizace Antenne 2, ředitel výzkumu v INA (Národní institut audiovize), redaktor časopisu Médiaspouvoirs, ředitel informačních služeb předsedy vlády a zastával pozice v nejvyšším managementu ve společnostech Groupe de la Cité, SOFRES, BVA a ILIAD.

Jean-Louis Missika vyučoval mediální sociologii na postgraduálním politicko-vědním oddělení pařížského institutu Paris Institut d’Etudes Politiques a byl profesorem ekonomiky a managementu digitálního průmyslu a nových médií na konzervatoři Conservatoire National des Arts et Métiers.