Leni Schwendinger

reSITE NightSeeing™ in Prague

Leni Schwendiger, donedávna ředitelka globální divize městského osvětlení společnosti Arup, je uznávanou autoritou v oboru městského osvětlení s více než 20letou zkušeností v navrhování osvětlení veřejných prostranství po celém světě. Nová interdisciplinární praxe, noční design, se zaměřuje na jednotlivé části města v hodinách po setmění a zahrnuje nové metodiky zapojení komunit.

Tuto praxi Leni sdílí prostřednictvím veřejných přednášek, zahrnujících koncept “NightSeeing™, Navigate Your Luminous City”, které byly v nedávné době uspořádány například v australském Sydney, Washingtonu ve státě Seattle (USA) a kolumbijské Bogotě. K nejčerstvějším projektům patří mimo jiné metro v New Yorku, několik mostů v Kanadě a umělecké projekty pro rychlostní příměstské vlaky v Clevelandu.

Leni byla za svou práci opakovaně oceněna společností Illuminating Engineering Society, stejně jako je držitelkou ocenění SEGD a NEA Japan Residency Fellowship. Těší se také velikému zájmu tisku a médií o designu, včetně videí v produkci Architectural Digest a Dwell.