Marcus Westbury

reSITE Small Talks
Prázdné prostory jsou promarněná příležitost. Proč záleží na inkluzivním designu.
Jak design podporuje inkluzi? Diskuse

Marcus Westbury je zakladatelem mnohokrát oceněných projektů Renew Newcastle (Obnovme Newcastle) a Renew Australia (Obnovme Austrálii), které pomohly rozjet více než dvě stě kreativních a komunitních projektů ve městě Newcastle v Novém Jižním Walesu a znovuotevřely více než sto prázdných nemovitostí napříč Austrálií.
Marcus je původně urbanista, spisovatel, mediální tvůrce a festivalový ředitel a zakladatel a manažer vícero uměleckých událostí, komunitních projektů a sociálních podniků napříč Austrálií. Je autorem crowdfundingového bestseleru na Amazonu „Creating Cities“ (Niche Press, 2015; český překlad „Tvoření Měst“) a je autorem a moderátorem televizní série „Bespoke“ a „Not Quite Art“ („Vyrobené na zakázku“ a „Ne tak úplně umění“) televize ABC Austrálie.
V roce 2016 byl Marcus jmenován prvním výkonným ředitelem sociálního podniku Contemporary Arts Precincts Ltd, který vede rozvoj Collingwood Arts Precinct v Melbourne (Sdružení galerií v Melbourne). Marcus radí vládě a podnikům a ve velké míře přednáší a píše na národní i mezinárodní úrovni o kreativitě, kultuře a místě.