Martin Barry

reSITE Small Talks with Martin Barry
Odkud jste? Zahajovací řeč reSITE 2016

Martin je bývalý Fulbrightův stipendista, který jako lektor krajinné architektury strávil rok na Fakultě architektury Českého vysokého učení technického v Praze, v České republice. V architektonickém studiu W Architecture And Landscape Architecture vede rozsáhlé krajinářské a urbanistické projekty a vždy pracuje v multi-disciplinárních týmech. Jeho práce překračuje jeho rodný New York. Martin pracuje na projektech v Saudské Arábii, Číně, Spojených Arabských Emirátech, Haiti a Mexiku. Ve svém oboru patří mezi vedoucí osobnosti. Specializuje se na veřejné prostory, nábřeží, univerzitní areály a obnovu multifunkčních městských resortů, územních plánů, městských standardů s klíčovými designéry jako například Enrique Norten, Rada Pelli a Michael Sorkin. V souvislosti se samosprávami, soukromými investory, jako je například královská rodina v Saudské Arábii, slouží jako poradce pro městský design.
Martin vnímá krajinnou architekturu jako smysluplný způsob utváření budoucnosti a přeměňování cest, jakými lidé přichází do kontaktu s ekologií a kulturou v městských veřejných prostorech.
Věří, že promyšlený a dobrý urbanismus vyžaduje vizionářské a jasné vedení a živou mezioborovou komunikaci. Jeho cílem je pomoci městům být více konkurence schopnými s promyšleným přístupem k městskému designu, který je založen na spolupráci.