Tým

MARTIN BARRY
zakladatel a ředitel

Martin je bývalý Fulbrightův stipendista, který jako lektor krajinné architektury strávil rok na Fakultě architektury Českého Vysokého Učení Technického v Praze, České republice. V září roku 2011 založil reSITE.

Celý životopis
OSAMU OKAMURA
programový ředitel

Osamu je architekt, programový ředitel mezinárodního festivalu a konference pro obyvatelnější města reSITE – s podporou grantového programu Nadace Vodafone "Rok jinak" -, odborný garant a dříve dlouholetý šéfredaktor architektonického časopisu ERA21.

Celý životopis
LÍDA HASMANNOVÁ
development manager

Lída má více než 20 let zkušeností práce v neziskových organizací: řízení, financování, psaní a rozvoj projektů, mezinárodní spolupráce (v Nadaci rozvoje občanské společnosti, RUBIKON Centru, InBázi aj.). Baví ji propojovat lidi, myšlenky, projekty, inspirovat se tím, co funguje jinde. Ráda vytváří prostředí pro uskutečnění myšlenek, kterým věří.
Lída patří mezi městské tvory a zajímají ji způsoby, jak zlepšit kvalitu života v komunitách, sociální podnikání a inovace.

Read full bio
HUI LING LIM
gobal strategy director

Hui Ling Lim je urbanistka, a konzultantka, pracuje pro mezinárodní kooperaci; žije v New Yorku. Podporuje společné rozhodování a je přesvědčená, že města jsou společnou zodpovědností všech, kdo v nich žijí.

Read full bio
ZDENĚK LANC
vedoucí UX designer

Zdeněk Lanc je designer. Dlouhých 14 let pracoval v České televizi kde vedl Design a Vývoj Nových médií. Řídil vývoj prvních aplikací pro chytré televize, bavil se fenoménem teletextu a založil zde tradici sportovních speciálů a úspěšných olympijských webů od Atén (2004) až po Sochi (2014), přestože sport ani televizi příliš nesleduje. Z digitálního světa často utíka do hor a když se v létě 2015 z hor vrátil, rozhodl se opustit stabilní pozici a přijal výzvu projektu Rok jinak, kde se mu podařilo uspět. Říká, že "Naplnění je věcí osobní perspektivy…”. Dostal příležitost pomoci neziskovce reSITE, která usiluje o udržitelný rozvoj měst a řešením veřejného prostoru. Města a hory jsou ve zdánlivém kontrastu, ale platí zde někdy velmi podobné principy a příležitosti pro změny - "ty se rodí v lidech”.

Read full bio
RADKA ONDRÁČKOVÁ
ředitelka komunikace

Radka byla příznivkyní reSITE od samého vzniku a do týmu se připojila v roce 2016 jako manažerka komunikace. Vždy měla to štěstí dělat práci snů. Přes deset let řídila produkci Festivalu francouzského filmu pod hlavičkou Francouzského velvyslanectví. Odtud se rozlétla do galaxie distribuční společnosti Aerofilms a spřízněných kin Světozor, Aero a Bio Oko, kde měla na starosti hlavně komunikaci o přenosech z Metropolitní opery a jiného alternativního obsahu do kin. V mezičase dobrovolničila v západoafrické Guineji pro neziskovku Pro-Contact i v zastrčené a o to odvážnější newyorské galerii Cuchifritos. V roce 2015 vydala v nakladatelství Labyrint autorskou knížku poezie pro děti Zanzibar jak vyšitý s ručně šitými ilustracemi.

Read full bio
MARKETA NOVAKOVA

Read full bio

Mezinárodní poradní sbor

ANNA JEŽKOVÁ
předsedkyně
Celý životopis
ALEXANDROS WASHBURN

Vedoucí odboru územního plánování NYC (USA)

Celý životopis
JANETTE SADIK-KHAN*

Bývalý komisař Ministerstva dopravy New Yorku

Celý životopis
ADRIAN BENEPE

Trust for Public Land (USA)
Senior Vice President. Ředitel rozvoje městského parku

Celý životopis
CECIL BALMOND

Balmond Studio (UK)
Zakladatel. Architekt, inženýr

Celý životopis
ANDREW S. LANGSAM

Pryor Cashman (NYC) Partner, advokát

MARK JOHNSON

CIVITAS (USA)
Zakladatel. Krajinný architekt

Celý životopis
MICHAEL BROWN

Calgary Municipal Land Corporation (Kanada)
President & CEO

Celý životopis
BARBARA WILKS

W Architecture & Landscape Architecture
Zakladatelka. Architektka

Celý životopis
CRAIG DYKERS

Snøhetta (USA a Norsko)
Spoluzakladatel, Hlavní v kanceláři NYC

Celý životopis
DĚKUJEME

všem, kteří pomohli reSITE v průběhu let

Milota Sidorová, Yulia Yakushova, Katarzyna Dorda, Caitlin Schickel, Cyril Pavlů, Eva Ešnerová, Helena Doudová, Jana Škerlíková, Jitka Molnárová, Julie Karova, Kateřina Čechová, Katerina Pavlová, Kateřina Vondrová, Krištof Hanzlík, Ladislav Bakay, Lenka Kalinová, Lea Dostálová, Lenka Sedlacková, Linda Novotny, Lucie Roubalová, Marek Prokůpek, Marie Davidová, Martina Macáková, Martina Sarvašová, Martin Gaberle, Martin Gsandtner, Martin Kasak, Jiří Šimice, Martin Šichman, Matej Šišolák, Michaela Balková, Monika Grilli-Wagnerová, Petra Novotná, Petr Návrat, Romy Calzada, Sara Al-Wahaishi, Tomáš Chmel, Viktor Tonner, Zsuzsi Bayer.